TECHNOLOGIE KominkiStyl Szczecin
KOMINKI OGRZEWAJĄCE POMIESZCZENIE POPRZEZ KONWEKCJĘ.
Kominki konwekcyjne doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokim zapotrzebowaniu na energię cieplną, w domach o słabej izolacji cieplnej lub tam, gdzie jest potrzeba szybkiego dogrzania pokoi.
Jest to najbardziej rozpowszechniony sposób budowy kominków w Polsce. Jego największą zaletą jest uzyskiwanie w bardzo krótkim czasie olbrzymich ilości gorącego powietrza. Ciepło odzyskiwane jest w wyniku przepływu powietrza przez komorę grzewczą kominka.
Powietrze z pomieszczenia wpada do komory kominka w jej dolnej części, ogrzewane jest przez korpus paleniska, a następnie wydostaje się przez kratki w obudowie z powrotem do pomieszczenia. Ciepło zatem rozprzestrzenia się w pokoju na zasadzie mieszania powietrza. Przy okazji można wykorzystać wytworzone ciepło, przesyłając je do innych pomieszczeń w domu za pomocą przewodów wentylacyjnych. Ten system nazywany jest DGP, czyli dystrybucja gorącego powietrza. W tym typie budowy podłącza się wkład kominkowy najczęściej bezpośrednio do komina, jednak dla zwiększenia efektu cieplnego zaleca się stosowanie różnego rodzaju metalowych radiatorów.
KOMINKI OGRZEWAJĄCE WNĘTRZE POPRZEZ PROMIENIOWANIE ZGROMADZONEGO CIEPŁA I KONWEKCJĘ. (AKUMULACYJNO-KONWEKCYJNE).
Największą zaletą tego rozwiązania jest wysoka efektywność grzewcza przy zachowaniu prawdziwej wizji ognia kominkowego.
Kominki grzewcze w systemie mieszanym łączą kominek konwekcyjny z efektywnością pieca akumulacyjnego. Przy budowie kominków grzewczych stosuje się masy akumulacyjne, w różnej postaci i kształtach. Spaliny z paleniska wkładu kominkowego kierowane są do kanałów ceramicznych lub nasadowych krążków tworzących masę akumulacyjną. Przechowują one energię cieplną na następnych kilka do kilkunastu godzin. Masa akumulacyjna w kominku zajmuje znacznie mniejszą objętość niż szamotowa w piecu kaflowym, spełnia jednak doskonale swoje zadanie ze względu na znacznie większą gęstość.
Obudowa kominka wykonana jest z materiałów ceramicznych, dobrze przewodzących ciepło, takich jak kafle, ceramiczne płyty akubetowye. Do budowy wykorzystuje się tynki i inne materiały zduńskie przystosowane do wysokich temperatur. Ciepło oddawane jest przede wszystkim za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka. W związku z przejęciem przez masę kumulacyjną nadwyżki ciepła i sukcesywne jej uwalnianie w czasie, nie występuje efekt przegrzania pomieszczenia i zachowany jest wysoki komfort cieplny przez wiele godzin.
KOMINKI OGRZEWAJĄCE POMIESZCZENIA ZA POMOCĄ CIEPŁA PRZEKAZANEGO DO WODY.
Kominki z płaszczem wodnym to praktyczne rozwiązanie zapewniające niezwykłą atmosferę tradycyjnego kominka i jednocześnie ciepło pozwalające ogrzać cały dom.
Kominki posiadają płaszcz wewnętrzny oraz zewnętrzny, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest wodą.
Podczas tradycyjnego palenia w kominku woda jest podgrzewana, a następnie przekazywana do instalacji centralnego ogrzewania całego domu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz materiałów, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym pozwalają na osiągnięcie 75% sprawności cieplnej, co w praktyce oznacza, że mogą ogrzać dom o powierzchni od 80 nawet do 300m2 oraz ciepłą wodę użytkową.
Kominki z płaszczem wodnym podłączone do instalacji C.O. zapewniają niezależne i dodatkowe źródło ciepła. Zastosowanie urządzeń niezbędnych do prawidłowego montażu, pozwala na doskonałą współpracę kominka z istniejącym już alternatywnym piecem, np. olejowym, gazowym lub elektrycznym.